Schools.by приносит свои извинения за возникшие технические неполадки.

Турыстычны лагер “Авенір”

Дата: 5 июля 2017 в 12:12

З 20 па 28 ліпеня вучні 7-9 класаў ДУА “Сярэдняя школа № 8 г. Гродна” удзельнічалі ў турыстычным лагеры “Авенір”. Дзеці жылі ў палатках на пляцоўках пасярод лясоў, здзяйснялі штодзённыя паходы па ваколічных ад Гродна вёсках, удзельнічалі ў спартыўных (міні-футбол, валейбол, піянербол, дарц) і інтэлектуальных (“Што? Дзе? Калі?”) спаборніцтвах.

Сумесна з Гродзенскім абласным цэнтрам турызма і краязнаўства для іх ладзіліся разнастайныя заняткі, як па арыентаванню, тапаграфіі, так і па самаабароне.Згодна вучаніцы 8 класа Шведавай Анастасіі, “Мне больш за ўсё спадабалася, што ўвесь час у нас быў заняты. Вольнай хвіліны амаль не было. Настаўнікі ўсё рабілі разам з намі: і ў валейбол гулялі, і песні спявалі. А самае лепшае ва ўсім гэтым - сяброўскае кола каля вечаровага вогнішча”.

Важнейшым элементам жыцця ў турыстычным лагеры нароўні з выкананнем правілаў бяспекі з’яўляецца забеспячэнне харчаваннем. З гэтай мэтай у лагеры было арганізавана дзяжурства па сталовай з ліку дзяўчынак і каля вогнішча з ліку хлопчыкаў.

Усе вучні адзначылі магчымасць выпрабаваць свае сілы ва ўмовах турыстычнага лагера і з нецярпеннем чакаюць наступнага года, каб зноў прыняць у ім удзел.